Bleskovky z Ježka

2. prosince 2016

Pódium toho vydrží dost a živé bytosti z JbK jsou na tom s výdrží dost podobně. (Páteční party)
Mějte fajn víkend!
Gábina

 

2. prosince 2016

Při pátku se slavilo a tvořilo (zde) a taky… Však mrkněte na další video.
Gábina

 

29. listopadu 2016

Mému srdci blízká Kamenka s lidmi, které mám ráda, pohyb a pohoda a dobrá sváča a zelený čaj a taky trochu Timo… Co víc si můžu přát? Fotky na FB.
Gábina

 

29. listopadu 2016

Tak jsme si tak povídali, co že je to vlastně to učení. A proč se většině lidí při vyslovení tohoto slova ježí chlupy na těle… A víte na co jsme přišli? Shodli jsme se na tom, že se učíme každý okamžik, že i ve snu se nam dějí určité procesy, že i z „blbých“ a nepříjemných situací si do života odnášíme mega balík zkušeností a dovedností.
A já dodávám, že mě mrzí, že nám školství bere naprosto přirozené procesy a dělá si z něj monopol, který většině na jedné straně zprotiví, na straně druhé vymýšlí vše pro to, aby ty, které demotivovalo, znovu namotivovalo…
Pěkný den!
G.

 

25. listopadu 2016

Už to vypadalo, že ametysty nám do cesty vstoupit nemají… Ale! Nakonec bylo zase všechno (naštěstí) jinak. Na fotkyz naší výpravy za ametsyty se můžete podívat zde.
G.

 

20. listopadu 2016

Už se to ví, už je to venku! Naira si od nás na chvíli odskočí… :-)
Od února za ni tedy hledáme zástup na pozici asistenta pedagoga.

Zájemci, vyplňte prosím následující formulář https://goo.gl/forms/lULDHFYZqb8pv6zo1 a zašlete svůj životopis na gabriela.jezkova@jezekbezklece.cz.

Dále stále toužíme po hudebníkovi/hudebnici. Hledáme někoho, kdo se nebojí vzít do ruky kytaru, bubny, flétnu či další jiný nástroj, kdo nás nebude nudit suchou teorií, ale užije si s námi příjemně strávený čas s muzikou, kdo si s námi nejen zazpívá, ale třeba i
zatancuje… Nástup je možný ihned.

Děkujeme a budeme se těšit.

Gabriela Ježková
ZŠ Ježek bez klece, Lidická 6a, Brno
tel.: 737 750 548

20. listopadu

V pondělí v laborce a dokončení kolokvií, v úterý (nejen) válení sudů na Kameňáku, ve středu náhradní sněm, v pátek virtuální podpora škole Ammersee. Máme nové mraveniště a lego. Zase toho bylo dost a dost… (Mrknout na fotky můžete v příspěvku na FB.
Pohodový závěr týdne. G.

 

18. listopadu 2016

Podporujeme školu v Ammersee!

Podporujeme školu v Ammersee

 

12. listopadu

Tak já fakt nevím… Asi hudebka? Mrkněte a posuďte sami.
Gábina

 

 

9. září 2016

Fotky dětí. Fotky zaujatých dětí. Zaujatých něčím. Aniž by jim někdo něco říkal, radil, motivoval je… Ani jedna ze situací na fotkách nevznikla z důvodu potřeby dospěláka. Chci přijít, přijdu, mám nápad, jdu ho uskutečnit. Nebo třeba odložit na jindy. Nebo na nikdy? Nic není dobře, nic není „blbě“, prostě jsme. Jsme spolu. Nebo každý sám. Jak potřebujeme.
Doporučuji zaměřit pozornost na fotku č. 2 (hlavy kolem notebooku) – i počítač do knihovny vybíráme společně. (Fotky na FB)

Gábina

9. září 2016:

Není týdne, abych si v JbK nezažila nějaké své poprvé. A dnes to přišlo zase! Konečně jsem si taky zaskákala z pódia! 😉 Jo, parádní to bylo. Nechápu, na co jsem vlastně tak dlouho čekala. 😀
Mějte fajn víkend plný těch úžasných radostí a neobyčejně obyčejných chvilek! :-)
Gábina

6. 9. 2016:

První úterní cestování máme za sebou. A jak jsme se měli? Posuďte sami. 😉 Fotky zde
Gábina

4. září 2016:

Ať máte taky nějaké info o našich prvních dnech v Ježkovi. My máme třeba nové pódium (fotky pódia zde)! A víte, proč ho máme? Aby se nám do matraček lépe skákalo! Tolik od nás. 😀 A já všem nám kolem Ježka bez klece přeji, ať je pro nás ten třetí rok šťastný a co nejvíc svobodný! 😉
Gábina

19. 2. 2016

NOVÁ PRAVIDLA PRO PŘIJÍMÁNÍ DALŠÍCH ČLENŮ
V naší škole se chceme všichni cítit bezpečně, o přijetí každého nového člena (jak žáka, tak dospělého) se tedy rozhodujeme společně na sněmu (pro nové dospěláky připravíme navíc nějaké úkoly). Pokud máte opravdu zájem stát se součástí Ježka bez klece, pokračujte prosím podle níže uvedeného postupu.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na všechny nové zájemce!

Každý zájemce:
1. vyplní dotazník (zde: http://goo.gl/forms/BbwW4V6gEX),
2. obdrží od nás kód,
3. zúčastní se školního týdne – je třeba absolvovat úterý, středu a čtvrtek,
4. ve čtvrtek na sněmu bude přijetí projednáno,
5. nejpozději v pátek bude (zde: http://jezekbezklece.cz/?page_id=1589) pod přiděleným kódem zveřejněno rozhodnutí o (ne)přijetí,
6. do týdne zájemce obdrží e-mailem sken rozhodnutí podepsaný všemi účastníky sněmu.

Gábina

19. 2. 2016

NÁVŠTĚVY…
V případě, že máte zájem navštívit Ježka bez klece, vyplňte prosím následující dotazník: http://goo.gl/forms/BbwW4V6gEX.
Každá žádost o návštěvu školy bude projednána na nejbližším školním sněmu (ve čtvrtek), o výsledku Vás budeme informovat nejpozději v pátek.

Děkujeme a budeme se těšit na setkání.

Gábina

18. 2. 2016

Často padají otázky k našemu sněmu. Co tam vlastně děláme, jak to probíhá a vypadá…
V prvé řadě si uděláme pohodlí. Pak se pustíme do práce – diskutujeme o chodu naší školy, společně se rozhodujeme o každodenních záležitostech i případných změnách. Dnes jsme např. společně stanovili nová pravidla pro zájemce o návštěvu naší školy a přijímaní nových dětí i dospělých (již brzy se dozvíte víc).
Možná se někteří budou divit, ale funguje to. Funguje to, i když sněm vedou děti, i když je to pro všechny záhul. Posouváme se a šlape nám to. Možná i z toho důvodu, že všichni máme shodný hlas, že dospělák může být v klidu přehlasován dětmi, že nikdo nemá právo veta…
Mějte fajn den!

Gábina

5. 2. 2016

Svět lízátek a brokolice! Hm…
Včera k nám přišla Monika Teichmanová a strávila s námi část dopoledního bloku v rámci prvního z cyklu seminářů o zdraví a výživě.
Děkujeme a těšíme se na další.
Gábina

 

26. 10. 2015

Co Vás napadne, když se řekne „Špilberk“? A co takový Petrov? Vybaví se Vám něco? A na jaké otázky byste chtěli v souvislosti s těmito dvěma místy znát odpověď?
V úterý jsme se vydali na již zmíněná místa, ale zbyl samozřejmě čas i na posezení v kavárně. Četlo se, svačilo, běhalo, do kopců ploužilo… i na ohrom(e)né ticho došlo.
A kolik lekcí jsme zase dostali! S kolika lidskými přístupy se setkali! No jo, bylo to fajn!
Gábina

27. 11. 2015

Kupujete zajíce v pytli? Vybíráte si někdy knihy podle obalu? Zaujme Vás občas kniha něčím na první pohled? A co se stane po přečtení názvu? Po prvním zběžném prolistování? Po prohlédnutí ilustrací, přečtení několika řádků?
Někteří z nás si to v pondělí vyzkoušeli a zjištění byla občas překvapivá.
Gábina

24. 10. 2015

V pátek jsme také ve volném čase vyrobili vlastnoručně speciální stavebnici. A budeme přidělávat další a další díly!

Baruš

19. 10. 2015

V pondělí jsme zahájili projekt o bezpečné dopravě tvorbou plánů „bezpečného“ města.
Ehm, útok myšáka/krysáka nebyl nakonec tak fatální, jak se z fotodokumentace může zdát – chodec ze střetu vyvázl pouze s lehkým šokem…  Ale první pomoc máme až v pátek…

Gábina

20. 10. 2015

Kola a kolečka, až mi z toho šla hlava kolem… 😀 Ráno nezbytná zkouška v temné šatně s baterkou, abychom zjistli, jak jsme ve tmě vidět, a pak rovnou drandit do Lužánek. Počasí vyšlo parádně, na oběd do Rebia a pak už jen Ubongo. Co víc si přát… Taky jste se měli tak fajn? Gábina

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

adminBleskovky z Ježka