Přestup na IV

Individuální vzdělávání na naší škole podporujeme. Pokud se pro něj rozhodnete, rádi Vám vyjdeme vstříc. Přijímáme i žáky druhého stupně. Přestup je možný kdykoliv v průběhu roku, dovolujeme si však upozornit, že poptávka dlouhodobě převyšuje kapacitní možnosti naší školy a že jsou aktuálně šance na přijetí malé.

Pokud máte opravdu zájem stát se součástí Ježka bez klece v režimu individuálního vzdělávání, vyplňte prosím tento dotazník. V případě volného místa Vás budeme kontaktovat a domluvíme se na dalším postupu.

Jak to vlastně probíhá?

1. Současně se zápisem/žádostí o přestup na naši školu budete potřebovat další náležitosti. Jsou jimi především: vyjádření z PPP, žádost o povolení individuálního vzdělávání (v případě zájmu zašleme, Vy jen vyplníte), ověřenou kopii dokladu o vzdělání (rodiče či kohokoli, kdo bude dítě vzdělávat) – pro první stupeň postačí maturitní vysvědčení, pro stupeň druhý je třeba vysokoškolské vzdělání.

2. Do školy se dostavíte dvakrát do roka na přezkoušení, které nejčastěji probíhá portfoliovým hodnocení (http://clanky.rvp.cz/clanek/o/z/969/PORTFOLIOVE-HODNOCENI-V-DOMACIM-VZDELAVANI.html/), ale konečná podoba je vždy na vzájemné domluvě. Se školou můžete být samozřejmě kdykoliv v kontaktu, můžete využívat dle potřeby konzultace, dítě může navštěvovat naše kroužky, chodit ve vybrané dny do školy.

3. Individuální vzdělávání můžete kdykoliv ukončit.


Kolik domácí vzdělávání stojí?

Z naší strany je školné pro děti v individuálním vzdělávání sníženo. Pokud na naši školu přecházíte, zaplatíte zápisné (které se platí pouze jednorázově a v dalších ročnících se již neopakuje) a snížené školné ve výši 4.700 Kč za celý rok, to můžete uhradit jednorázově, popř. měsíčně. Tato cena (kromě samotného přezkušování) zahrnuje i devět návštěv (každá další případná návštěva je zpoplatněna částkou 170 Kč), informační e-mail každý týden, konzultace apod.

Pravidla pro domácí vzdělávání na naší škole naleznete zde

Pokud byste cokoliv potřebovali, ozvěte se nám prosím, rádi Vám pomůžeme.

Těšíme se na Vás!

adminPřestup na IV